fitness,lucky,

fitness,lucky,
Zpět

Je dobré si přečíst

Cvičení je pro dobré zdraví nezbytné. Je naprosto nezbytné pro udržování správné funkce našich orgánů a pro zabránění úbytku svalů (používej je nebo je ztratíš). Cvičení zlepšuje tělesnou pružnost, držení těla a udržuje mladistvější a atraktivnější vzhled. Má blahodárný vliv na náš metabolismus a celkovou duševní pohodu, vyrovnání se se stresem, nespavostí a celkovou vyčerpaností. Bylo prokázáno, že pravidelný cvičební program pomáhá odvrátit srdeční infarkt a kardiovaskulární onemocnění, plicní potíže, cukrovku a osteoporózu. Je snadnější regulovat vysoký krevní tlak a cholesterol. Ať je vaše tělo v jakékoli formě, okamžitý zdravotní účinek posilujícího programu řízeného cvičení vám pomůže shodit centimetry, rychle zpevnit ochablé svaly do původní podoby a snížit hladinu tělesného tuku.

Zde je uvedeno několik dobrých důvodů, proč začít s programem řízeného cvičení:

1. Vypadat atraktivněji.
2. Žít v souladu se svým skutečným potenciálem, tělesně i duševně.
3. Minimalizovat a dokonce zvrátit účinky stárnutí, žít mladistvěji, déle.
4. Cítit se zdravěji.
5. Cítit se šťastněji.
6. Posilovat a zpevňovat.
7. Redukovat a řídit svou váhu.
8. Zvýšit tělesnou obratnost.
9. Předcházet chorobám (tepen, srdce, vysokému krevnímu tlaku, osteoporóze, cukrovce, rakovině tlustého střeva atd.).
10. Podpořit imunitní systém a zvýšit tělesnou odolnost vůči infekcím.
11. Zlepšit ohebnost a pohyblivost kloubů.
12. Více relaxovat, eliminovat stres nebo mu lépe čelit.
13. Bavit se.
14. Získat lepší tělo.
15. Znovu objevit radost ze života.
16. Urychlit zotavení po úrazech.
17. Získat nové přátele.
18. Zvýšit odolnost.
19. Získat sílu a energii žít plným životem.
20. Zlepšit tělesný metabolismus (více svalové hmoty pro regulaci tělesného tuku).

Stroje pro řízené cvičení Shapemaster integrují ty nejlepší prvky z izotonických, izokinetických, pasivních a kardiovaskulárních tréninkových systémů.

Maximální přínos tréninku za poloviční dobu.

Maximální relativní zatížení svalu v každém úhlu kloubu během celého rozsahu pohybu.

Dvojitý pozitivní odpor během celého rozsahu pohybu v soustředné i excentrické fázi.

Fyziologické vylepšení rychlých i pomalých trhavých pohybů svalových vláken.

Zatížení anaerobních i aerobních energetických systémů během třicetiminutového programu.

Snížení možnosti poranění svalu, kloubu a vaziva, protože uživatel nikdy nepřekovává odpor ani nesnáší zatížení větší než muže unést. Stroje umožňují bezkonkurenční beznárazové celkové tvarování a posilování těla bez přílišného přetěžování kloubu či svalu.

Po celou dobu cvičení je zajištěna striktní forma (technika).

Snížení bolestivosti svalu po cvičení neboť svaly jsou během excentrické fáze důkladně protaženy.

Některé stroje procvičují tytéž svaly nebo svalové skupiny jako jiné stroje, ale každý stroj procvičuje tyto svaly pod mírně odlišným úhlem. I když se stroje z hlediska procvičovaných svalů částečně překrývají, každý stroj procvičuje svaly odlišným způsobem, což má za následek, že celkové 30-ti minutové cvičení je mnohem efektivnější, než kdyby každý stroj procvičoval jednotlivý sval nebo svalovou skupinu izolovaně.

Zvýšené zatížení svalů má za následek rychlejší spotřebování zásob glykogenu ve svalech a odpovídající zahájení spalování tuku jako alternativního zdroje energie. Následně je dosaženo výrazně vyšší redukce tuku, zlepšení poměru svalové hmoty a tuku v těle, než s tradičním cvičením.

Změnou nastavení rychlosti a RPE (nastavení obtížnosti dle vlastního odhadu) se zvýší srdeční minutový objem, což má za následek pozitivní vliv na tělesný kardiovaskulární systém. Rozšiřováním cév se zvýší tepový objem a rychlost dýchání, čímž je umožněn zvýšený průtok krve a dodáno více kyslíku do svalů. Postupně se zlepšuje maximální příjem kyslíku.

Svaly uživatele mohou pracovat déle, aniž se unaví, tím, že se podělí o pracovní zatížení s motorem. Když se tedy svaly unaví, může pracovní zatížení převzít motor.

Pasivní cvičení zlepšuje pružnost a sílu svalů, aniž zatěžuje kardiovaskulární systém. Z tohoto důvodu jsou stroje Shapemaster ideální pro uživatele se srdečními a cévními potížemi, hypertenzí atd.

Složené pohyby: přístroje Shapemaster jsou navrhovány jako dvojčinné, trojčinné a dokonce čtyřčinné. Tím je umožněno procvičování mnoha různých částí těla, kloubů a svalů současně. Tyto "složené pohyby" simulují pohyby v běžném životě, kdy obrovský počet různých částí těla funguje současně ve vzájemné harmonii. Složené pohyby jsou také účinnou metodou spalování tuku a zlepšování tělesné skladby.

Zpět

Copyright © LUCKY FITNESS. All rights reserved. Created by AMEO s.r.o.